Wronki gościły uczestników Grand Prix Polski

Wronki były gospodarzem drugiego w tym sezonie turnieju cyklu Grand Prix Polski do pełnych. Turniej o Puchar Prezesa Klubu Kręglarskiego „Dziewiątka-Amica” Wronki zgromadził na starcie 83 graczy (60 mężczyzn i 23 kobiety). Poziom zawodów był bardzo dobry a najlepsze wyniki padały w pierwszej części dnia.

Niestety fakt, że podium w obu kategoriach należał do grających w zawodach wcześniej spowodował, że na wieczornej dekoracji nie mieliśmy wszystkich – a dla najlepszych obok pucharów czekały również nagrody rzeczowe – drobny sprzęt AGD. Szkoda, że nie odebrali ich osobiście wszyscy. Były jednak wyjątki, na szczególne brawa zasłużyła zwyciężczyni wśród kobiet – Maria Michałowska, która po grze wróciła do domu (Śrem) ale na dekorację przyjechała jeszcze raz – należy się więc publiczna nagroda fair play – szczególnie wobec organizatorów.

W kategorii kobiet wspomniana Maria Michałowska zwyciężyła z wynikiem 374 kręgli. Drugie miejsce zajęła Izabela Cwojdzińska z Tarnowa Podgórnego, jej wynik to 371 kręgli. Równe 370 kręgli, zagrane przez Reginę Gawłowską z Poznania, zagwarantowało najniższy poziom podium a tuż obok stanęła tym razem Bogusława Ułasewicz (369).

Wyniki wśród mężczyzn były troszkę wyższe. Pierwsza trójka w zawodach zagrała powyżej 380 kręgli. Najlepiej spisał się Janusz Jezierski z Pleszewa, który na półmetku miał 205 kręgli ale ostatecznie zakończył z wynikiem 387 kręgli. Drugie i trzecie miejsce to identyczny rezultat 383 kręgli ale zgodnie z regulaminem o miejscu decyduje najlepszy wynik na jednym torze. W tej statystyce lepszy był Andrzej Zagata z Gostynia, który pokonał w ten sposób trzeciego w turnieju Wiesława Grzywaczewskiego z Wronek.

Zawody jako sędzia główny poprowadził Maciej Kląskała, który był tytułowym fundatorem pucharów.

klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski do pełnych po dwóch turniejach na prowadzeniu wśród kobiet jest Marzenna Spychała z Wronek i Karol Nowak z Sierakowa.

Szczegółowe wyniki Pucharu Prezesa KK Dziewiątka-Amica Wronki [google docs]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *